خانه / آموزش بازی آنلاین دوتا2 / بازی دوتا 2 در گیمنت و چگونه پلی دادن آن

بازی دوتا 2 در گیمنت و چگونه پلی دادن آن

دوتا 2 : جایگاه دوتا در گیمنت : برترین گیمنت های دوتا 2 : وارکرفت یا دوتا 2 : تازه کارها در بازی دوتا 2 بدونند

دوتا 2

می توان با تقریب خوبی گفت دوتا 2 از زمانی که در قالب یک مود برای بازی Warcraft 3 عرضه شد تا به امروز که به یک بازی جداگانه و عرضه شده توسط شرکت Valve تبدیل شده همیشه یکی از محبوب ترین بازی های چند نفره در آسیا بوده و ایران هم از این قاعده مستثنی نیست.

کلاینت های Garena و مپ های آپدیت شده دوتا به مدتی طولانی پادشاه بلامانع اکثر گیم نت های ایران بودند و مسابقات فراوانی در طول آن سال ها برگزار شد. بعد از انتشار بازی دوتا 2 بسیاری از بازیکنان حتی دوست نداشتند نسخه جدید را امتحان کنند و رقابت را در همان مود وارکرفت ادامه دادند.

اما صحنه رقابتی بسیار بزرگ و هیجان انگیز آن با مسابقات چند ده میلیون دلاری بالاخره همه را جذب خود کرد و حالا دوتا 2 به یکی از بازی های اصلی در هر گیم نت تبدیل شده است.

طبیعتا در طول این سال های طولانی مسابقه صحنه رقابتی دوتا 2 اشخاص و تیم هایی را پرورش داده که با بازی تیمی یا مهارت فردی خود در یاد و خاطره ها مانده باشند. در گذشته معیار اصلی سنجیدن مهارت فردی بازیکنان عملکرد آنها در مسابقات لن و آنلاین بود. ولی در بازی دوتا 2 یک معیار دیگر هم وجود دارد.

بازی دوتا 2 از سیستم امتیازدهی Matchmaking Rating یا MMR استفاده می کند. بازیکنان با پیروزی در هر بازی امتیاز دریافت می کنند و رده بندی هایی برای چهار ناحیه بازی (آمریکا، اروپا، جنوب شرقی آسیا و چین) تشکیل داده شده است.
بسیاری از بازیکنان که در صحنه حرفه ای مسابقات شرکت نمی کنند و تیم ندارند تلاش می کنند رتبه خود را در این رده بندی بالا ببرند. برخی از بازیکنان کشور هم در این رده بندی در جمع بازیکنان برتر هستند و با بازیکنان حرفه ای اروپا رقابت می کنند.

اما عدد MMR و رتبه بازیکنان در رده بندی جهانی آنقدر برای همه ارزش ندارد. خصوصا وقتی جامعه بازیکنان دوتا 2 گاهی مواقع می تواند غیر قابل تحمل شود. از طرف دیگر مشکلات اینترنتی و پینگ بالا هم چالشی اضافه بر سازمان است که بازیکنان ایرانی با آن روبرو هستند. بنابراین هنوز هم عملکرد شما به عنوان یک بازیکن حرفه ای یا نیمه حرفه ای اهمیت ویژه ای دارد.

 

 تازه کارها در بازی دوتا 2 بدونند

مد های مختلف دوتا ۲

All pick  معروف ترین مد دوتا۲ هر هیرویی رو میتونید انتخاب کنید.
All pick ranked  هر بازیکن اول بازی به ۱ هیرو برای بن شدن رای میدن بعد هر بازیکن نوبتی یه هیرو پیک میکنه میتونید رندوم هم بکنید برای گلد اضافه و چند ثانیه فرصت دارید که هیرو رو repick بدید و یه رندوم دیگه بزنید.
Single draft   هر بازیکن باید بین ۳ تا هیروی شانسی ۱ int 1 str 1 agility انتخاب کنه. کسانی که low Priority شدن فقط میتونند SD بازی کنند.
Captains mode   این مد بیشتر برای بازی های مسابقات استفاده میشه هر تیم یک کاپیتان انتخاب میکنه و ۵ تا هیرو رو بن و ۵ تا هیرو رو پیک میکنند.
Random   بازیکنای هر تیم نوبتی ۱ هیرو از بین ۵۰ هیرو انتخاب میکنند.
Ability draft   هر بازیکن ۴ تا اسکیل برای هیروشون انتخاب میکنند.
Least played   تمام بازیکنا ۴۰ تا هیرویی که زیاد بازی کردن رو نمیتونن انتخاب کنند.
Captains draft   کاپیتان هر تیم ۳ تا هیرو بن میکنند بعد نوبتی هیرو پیک میکنند از بین ۲۷ هیرو.
All random   همه ی هیرو ها شانسی برای تمام بازیکنان .

All random dm تمام هیرو ها شانسی هر کی میمیره هیروش عوض میشه تیمی ۴۰ بار بمیره میبازه.

اطلاعات عمومی

هر هیرویی رو که بخواید میتونید انتخاب کنید و تمام هیروها ازاد هست (البته در بعضی گیم مد ها امکان داره بعضی هیروها کلا در دسترس نباشه. مثلا توی ALL PICK تمام هیروها ازاد هست)
ایتم هایی که میخرید میتونید رو زمین بزارید یا توی Stash وقتی میگیرید بزارید.
بعضی ایتم هارو میتونید به یاراتون هم بدین مثل : Tango , Clarity , Salve و حتی Ring of Regen
وقتی که میمیرید گلد از دست میدید ! تا میتونید باید سعی کنید نمیرید .
هر هیرو یه سرعت مشخص واسه چرخیدن دارن و واسه ی اتک دادن یا اسپل زدن یعنی باید اول بچرخند به طرف هدف . البته نه همیشه مثال ( Torrent Kunkka)

درباره ی Admin

همچنین ببینید

اصطلاحات دوتا 2

اصطلاحات بازی آنلاین دوتا 2 را میشناسی ؟

توی بازی دوتا 2 قطعا به یکسری کلمات انگلیسی که مخفف هستند که اگر تو …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *