خانه / مسابقات بازی دوتا 2 در ایران / تاریخچه ی مسابقات جهانی دوتا ۲

تاریخچه ی مسابقات جهانی دوتا ۲

دوتا 2 : مسابقات بازی دوتا 2 : آشنایی با ثبت نام بازی آنلاین دوتا 2 : اطلاعیه های بازی دوتا 2 : آشنایی با تاریخچه ی مسابقات جهانی دوتا ۲

یکی از بزرگترین و مهیج ترین رویدادهای بازیهای آنلاین ، مسابقات جهانی دوتا ۲ است که هرساله طرفداران زیادی را به خود مشغول میکند . مسابقات دوتا 2 از سطح های حرفه ای تا فوق حرفه ای برگذار میشه که جایزه های بزرگی برای این مسابقات در نظر گرفتن .

اسپانسر این مسابقات کمپانی بزرگ Valve است و مبلغ قابل توجهی برای تیم های اول ، دوم و سوم در نظر میگیرد .
لازم به ذکر است که این مبلغ توسط سایر اسپانسرها هرساله روبه افزایش است و یکی از بینظیرترین مبالغ در میان رشته های ورزشی آنلاین ، مربوط به مسابقات جهانی دوتا ۲ است.
در ادامه قصد داریم ابتدا زمان برگزاری دوره نهم این مسابقات و نحوه ی انتخاب شدن و راهیابی تیم ها به این تورنومنت را بررسی کنیم . و سپس نگاهی به تاریخچه این تورنومنت و برندگان دوره های پیشین این مسابقات بیاندازیم .

مسابقات جهانی دوتا ۲ – سال ۲۰۱۹

مسابقات جهانی دوتا ۲ یا همان Ti « مخفف کلمه The International » هر ساله در ماه آگوست برگزار میشود و طی ۵ روز ، بهترین تیم های جهان را به رقابتی جذاب و تماشایی وا میدارد .

امسال نیز این مسابقات به رسم هرساله در تاریخ ۲۰ آگوست « سه شنبه ۲۹ مرداد ۹۸ » شروع میشود و پس از گذشت ۵ روز مبارزه ، در تاریخ ۲۵ آگوست « یکشنبه ۳ شهریور ۹۸ » به اتمام میرسد .

محل برگزاری نهمین دوره این مسابقات در شانگهای چین ، « میدان مسابقه مرسدس بنز » در نظر گرفته شده و انتظار میرود یکی از راحت ترین مکان ها برای بازیکنان باشد ، چرا که سیاست های چین برای صدور ویزا زیاد سخت گیرانه نیست ، و همانند دوره قبلی که برخی بازیکنان نتوانستند ویزا دریافت کنند نیست .اتفاق جالبی که در این دوره رخ داده سیاست جدید کمپانی Valve است که ۱۲ تیم به صورت مستقیم به این تورنومنت دعوت میشوند .
هر ساله پس از پایان مسابقات Ti ، تورنومنت های Major و Minor برگزار میشدند که تیم های برتر صرفا به خاطر جوایز آنها رقابت میکردند . اما اینبار قضیه کمی متفاوت است . از میانه ی سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ ، ۱۰ رویداد رسمی صورت میگیرد که تاکنون ۶ تای آنها به اتمام رسیده . پس از پایان این مسابقات ، ۱۲ تیمی که بیشترین امتیاز « DPC » را در تورنومنت ها کسب کرده باشند به صورت مستقیم به مرحله ی گروهی دعوت میشوند و ۶ تیم دیگر ، در مسابقات مقدماتی رقابت میکنند .

تاکنون صعود ۳ تیم « Team Secret » و « Virtus.Pro » و « Evil Geniuses » قطعی شده و سایر تیم ها ، در ۴ تورنومنت دیگر باید صعود خود را قطعی کنند .

طبق آخرین اخبار منتشر شده از وبسایت DoTa 2 ، مقدار جوایز این مسابقات به صورت زیر است .

جایگاه مقدار جایزه
تیم اول ۱۱,۱۹۰,۱۵۸ دلار
تیم دوم ۴,۰۶۹,۱۴۸ دلار
تیم سوم ۲,۶۷۰,۳۷۹ دلار
تیم چهارم ۱,۷۸۰,۲۵۲ دلار
تیم های پنجم / ششم ۱,۱۴۴,۴۴۸ دلار
تیم های هفتم / هشتم ۶۳۵,۸۰۴ دلار
تیم های نهم تا دوازدهم ۳۸۱,۴۸۳ دلار
تیم های سیزدهم تا شانزدهم ۱۲۷,۱۶۱ دلار
تیم های هفده / هجده ۶۳,۵۸۰ دلار

نخستین باری که تورنومنت « International » برگزار شد ، به سال ۲۰۱۱ بر میگردد . میزبان این مسابقات کمپانی Valve بود و محل برگزاری آن در شهر کلن آلمان بود . مقدار جایزه این مسابقات ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بود .طی گذشت زمان ، میزان این جایزه رفته رفته بیشتر شد و اسپانسرها مبالغی را برای تیم های برنده درنظر گرفتند . و البته کمک هایی که از سمت دوستداران این بازی برای بالابردن کیفیت مسابقات اهدا میشد ، باعث شده تا امروزه مسابقات جهانی دوتا ۲ به همچین سطحی برسد . پنجمین دوره از مسابقات Ti که در سال ۲۰۱۵ برگزار شد ، با میزان جایزه ۱۸ میلیون دلار ، رکورددار بیشترین مبلغ جمع شده برای یک تورنومنت آنلاین در جهان بود . رکوردی که سالهای بعد توسط همین بازی و همین کمپانی شکسته شد و شاهد هستیم که هرساله این رکورد در دستان DoTa 2 قرار میگیرد .

مسابقات جهانی دوتا در سال ۲۰۱۱

اولین و یکی از نوستالژیک ترین مسابقات دوتا ۲ که با قهرمانی تیم محبوب « Natus Vincere » به پایان رسید . محال است که از بازیکنان قدیمی دوتا باشید و ناوی جزء تیم های محبوبتان نباشد . در اولین دوره از مسابقات جهانی دوتا ۲ ، ۱۶ تیم به مرحله ی گروهی این مسابقات راه پیدا کردند و پس از انجام بازیها ، نهایتا دو تیم « EHOME » و « Na’Vi » به فینال رسیدند .

آن زمان دوران اوج و شکوفایی Dendi بود و در بازی شاهد زیباترین حرکات از او بودیم . برنده نخستین دور مسابقات جهانی ، بعد از انجام ۴ بازی مشخص شد و Na’Vi با نتیجه ۳-۱ رقیب خود را شکست داد .

ترکیب تیم Navi « ملیت : اوکراین »

ArTStyle « کاپیتان »
DenDi
XBOCT
Puppey
LightofHeaven

ترکیب تیم EHOME « ملیت : چین »

۸۲۰ « کاپیتان »
Dai
PLT
Crystal
357

لازم به ذکر است که مستندی در سال ۲۰۱۴ با نام « Free To Play » ساخته شد که بر مبنای این دوره از مسابقات جهانی دوتا ۲ بود ، پیشنهاد میکنیم اگر از طرفداران این بازی هستید حتما آنرا تماشا کنید .

مسابقات جهانی دوتا ۲ در سال ۲۰۱۲

دومین دوره رقابت های جذاب دوتا 2 « The International » در تاریخ ۳۱ آگوست ۲۰۱۲ در ایالت واشنگتن برگزار شد . همانند دوره ی قبل ۱۶ تیم توانستند به مرحله ی گروهی این تورنومنت راه پیدا کنند که پس از انجام بازیهایی زیبا و حساس ، تیم « Invictus Gaming » و قهرمان دوره قبل یعنی Na’Vi به فینال رسیدند .

رقابت حساس و نفس گیری میان دو تیم شکل گرفت و بعد از ۵ بازی قهرمان مسابقات « Invictus Gaming » شد .

یکی از تیم هایی که با درخشش فراوانی به نیمه نهایی رسید ، تیم « LDG Gaming » بود که هم اکنون آنرا با نام « PSG.LGD » میشناسیم . این تیم موفق شد با ۱۴ برد و ۰ باخت از دور گروهی صعود کند و در نیمه نهایی ابتدا مغلوب Na’Vi شد و سپس در مرحله Lower Bracket با نتیجه ۲-۱ بازی را به تیم قهرمان واگذار کرد .

Invictus Gaming « ملیت : چین »

Zhou « کاپیتان »
Ferrari_430
YYF
Chuan
Faith
ترکیب تیم Na’Vi « ملیت : « اوکراین »

XBOCT
Dendi
LighTofHeaven
Puppey « کاپیتان »
ARS-ART

مقدار جوایز دومین دوره از مسابقات جهانی دوتا ۲ « ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار » بود که بین ۸ تیم اول تقسیم شد . در ادامه میزان جایزه ۳ تیم اول تورنومنت را مشاهده میکنید .

تیم مقام جایزه
Invictus Gaming اول ۱ میلیون دلار
Natus Vincere دوم ۲۵۰ هزار دلار
LGD Gaming سوم ۱۵۰ هزار دلار

مسابقات جهانی دوتا ۲ در سال ۲۰۱۳

یکی از زیباترین تورنومنت ها که بعد از انجام شدن بازیهای بسیار زیبا ، در نهایت Alliance توانست قهرمانی سومین دوره از مسابقات جهانی دوتا ۲ را به نام خود ثبت کند .

این دوره نیز همانند دوره ی قبلی در واشنگتن آمریکا برگزار شد . بازیها در مرحله ی گروهی ، در قالب دو گروه ۸ تایی اجرا شد و ۴ تیم هر گروه به مرحله ی حذفی صعود کردند که صدرنشینان دو گروه ، فینالیست های نهایی بودند ، یعنی « Na’Vi » و « Alliance » .

تیم ناوی با نتایج ۱۱-۳ و تیم Alliance با نتیجه ۱۴-۰ به حذفی رسیدند . این تیم در دو مرحله باهم رقابت کردند ، اولین مصاف آنها در نیمه نهایی بود که Alliance توانست با ۲ برد پیاپی Na’Vi را به Lower Bracket بفرستد . ناوی در Lower Bracket حریف تیم Orange Esports بود که توانست پس از ۳ دیدار نفس گیر و هیجانی ، با نتیجه ۲-۱ این تیم را شکست دهد و خودرا به فینال برساند . این دومین باری بود که در این تورنومنت دو تیم مقابل هم قرار میگرفتند ، جدالی سخت و نفس گیر که برنده جایزه ۱ میلیون دلاری و البته افتخاری بالاتری از جایزه را به ارمغان میاورد .

بازیها انجام شد و نهایتا تیم Alliance با کامبکی فوق العاده قهرمان نخستین دوره Ti و فینالیست دور دوم را شکست دهد . و همین شکست باعث به وجود آمدن حواشی در تیم ناوی شد و میتوان گفت یکی از مهمترین دلایل ازهم پاشیده شدن Na’Vi این باخت بود . بعد از بازی XBOCT طی یک توییت جنجالی ، عامل باخت تیم در فینال را یارهای خود خطاب کرد و نهایتا بعد از مدتی از تیم جدا شد . و این پایانی بود بر روزهای قدرت و اقتدار Na’Vi .

ترکیب تیم های راه یافته به فینال
تیم قهرمان – Alliance « ملیت : سوئد »

Loda
s4 « کاپیتان »
EGM
Akke
AdmiralBulldog
ترکیب تیم Na’Vi « ملیت : اوکراین »

Dendi
Funn1k
Puppey « کاپیتان »
XBOCT
Kuroky

جایزه دور سوم از مسابقات جهانی دوتا ۲ نیز ، برخلاف سالهای گذشته ، رشدی ۲۵% داشت و به میزان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار رسید . این مقدار بین ۸ تیم برتر تقسیم شد و جوایز ۴ تیم برتر را در جدول زیر مشاهده میکنید .

تیم مقام جایزه
Alliance اول ۱,۴۳۷,۱۹۰ دلار
Natus Vincere دوم ۶۳۲,۳۶۴ دلار
Orange Esports سوم ۲۸۷,۴۳۸ دلار
TongFU چهارم ۲۰۱,۲۰۷ دلار

مسابقات جهانی دوتا ۲ در سال ۲۰۱۴

چهارمین دور از مسابقات جهانی دوتا ۲ ، که در مارچ ۲۰۱۴ آغاز شد . مکان برگزاری مسابقات Ti4 در سالن « KeyArena » واقع در واشنگتن بود که با قهرمانی Newbee تمام شد . در این تورنومنت ۱۶ تیم حضور داشتند که ۱۲ تای آنها به صورت مستقیم دعوت شده بودند و ۴ تیم دیگر پس از قهرمانی در مراحل مقدماتی، به این رقابت راه پیدا کرده بودند . رقابت های بسیار جذابی در Ti4 اتفاق افتاد و نهایتا پس از انجام بازیها ، فینالیست ها مشخص شدند .

دو تیم چینی مقابل هم قرار گرفتند ، Newbee و Vici Gaming . این دو تیم قبل از راهیابی به فینال در مرحله حذفی « Main Event » یکبار باهم بازی کردند که Newbee توانست با نتیجه ۲-۱ از سد رقیب هم ملیتی خود بگذرد . پس از رسیدن به مرحله نیمه نهایی ، Newbee پس از انجام ۲ بازی بسیار نزدیک ، توانست EG را شکست دهد و خودرا به فینال برساند .

از طرفی دیگر ، Vici Gaming پس از شکست حریف قدرتمندی با نام « Team DK » به نیمه نهایی رسیده بود . EG پس از شکست مقابل نیوبی ، باید در قسمت Lower Bracket حریف Vici Gaming میشد که پس از ۳ بازی نتیجه به نفع VG رقم خورد. حال دو تیمی که پیشتر مقابل هم قرار گرفته بودند باری دیگر به رقابت میپرداختند . یکی از زیباترین فینال ها بازیهایی بود که میان این دو تیم انجام شد ، و نهایتا پس از انجام ۴ بازی ، قهرمانی Newbee مسجل شد .

بازیکنان تیم Newbee « ملیت : چین »

Hao « کاپیتان »
Mu
Xiao8
Banana
SanShenG
بازیکنان تیم Vici Gaming « ملیت : چین »

Sylar
Super
rOtk « کاپیتان »
Fenrir
Fy

مقدار جوایزه که در دور چهارم مسابقات جهانی دوتا ۲ جمع شده بود ، رکوردی در تمام تورنومنت های بازیهای آنلاین حساب میشد ، ۱۰ میلیون دلار . رکوردی که سالهای بعد به صورت پیاپی توسط همین بازی و همین تورنومنت شکسته میشود . مبلغ ۵ میلیون دلار به تیم قهرمان یعنی Newbee رسید و نکته ی جالب جایزه ای بود که به تیم سوم یعنی « Evil Geniuses » رسید ، ۱ میلیون دلار . مقداری که برابر با جایزه قهرمان دور نخست مسابقات جهانی دوتا ۲ بود . در جدول زیر مقدار جوایز ۴ تیم برتر تورنومنت را مشاهده خواهید کرد .

 

تیم مقام جایزه
Newbee اول ۵,۰۲۵,۰۲۹ دلار
Vici Gaming دوم ۱,۴۷۴,۷۳۷ دلار
Evil Geniuses سوم ۱,۰۳۷,۷۷۸ دلار
Team DK چهارم ۸۱۹,۲۹۸ دلار

مسابقات جهانی دوتا ۲ در سال ۲۰۱۵

پنجمین دور از رقابت هیجانی مسابقات جهانی دوتا ۲ ، باری دیگر در سالن « KeyArena » واشنگتن برگزار شد که با قهرمانی تیم Evil Geniuses به پایان رسید .

در این تورنومنت ۱۶ تیم حضور داشتند که ۱۰ تای آنها به صورت مستقیم به مسابقات دعوت شده بودند و سایر ۶ تیم ، با قهرمانی در مسابقات مقدماتی قاره ای به مرحله ی اصلی راه پیدا کرده بودند .

بازیها در دو گروه ۸ تایی انجام شد و پس از کسب نتایج ، تیم ها در مرحله ی حذفی مقابل هم قرار گرفتند و بعد از انجام رقابت هایی حساس ، نهایتا دو تیم EG و CDEC Gaming به فینال رسیدند . نکته ی جالب مصاف این دو تیم در مرحله ی نیمه نهایی بود که CDEC با نتیجه ی ۲-۰ EG را شکست داد . و EG پس از شکست دادن LGD Gaming در مرحله ی Lb توانست به فینال برسد تا باری دیگر مقابل CDED Gaming قرار بگیرد .

دو تیم پس از انجام ۴ بازی حساس و نزدیک ، قهرمان را مشخص کردند . Evil Geniuses با نتیجه ۳-۱ توانست قهرمان پنجمین دور از مسابقات جهانی دوتا ۲ شود . در ادامه بازیکنان دو تیم و مقدار جوایز این تورنومنت را مشاهده میکنید .

بازیکنان تیم EG « ملیت : آمریکا »

Fear
SuMail
UniVerSe
Aui_2000
PPD « کاپیتان »
بازیکنان تیم CDEC Gaming « ملیت : چین »

Agerssif
Shiki
Xz
Q « کاپیتان »
garder

مقدار جوایز این دور از مسابقات ، بیشتر از دوره های قبلی بود ، « ۱۸ میلیون » دلار میزانی بود که برای این تورنومنت جمع آوری شده بود . در ادامه مقدار جایزه ای که به تیم های اول تا چهارم تعلق گرفت را مشاهده خواهید کرد .

تیم مقام جایزه
Evil Geniuses اول ۶,۶۳۴,۶۶۱ دلار
CDEC Gaming دوم ۲,۸۵۶,۵۹۰ دلار
LGD Gaming سوم ۲,۲۱۱,۵۵۴ دلار
Vici Gaming چهارم ۱,۵۶۶,۵۱۷ دلار

مسابقات جهانی دوتا ۲ در سال ۲۰۱۶

یکی از زیباترین مسابقات جهانی دوتا ۲ ، مربوط به همین سال یعنی ۲۰۱۶ است . تیمی که در کمال ناباوری تمام مدعیان را شکست داده و قهرمان Ti6 شد . این تیم یکی از عجیب و غریب ترین تیمهای تاریخ دوتا ۲ است که در ادامه توضیحاتی راجب آن خواهیم داد . همانند ادوار قبل ، ۱۶ تیم در این تورنومنت حضور داشتند که اینبار فقط ۶ تای آنها به صورت مستقیم دعوت شده بودند ، و سایر ۱۰ تیم بعد از رقابت با سایر مدعیان ، به بزرگترین تورنومنت دوتا ۲ راه یافتند .

بازیها در دو گروه ۸ تایی در مرحله گروهی شروع شد و پس از گذشت این مرحله ۴ تیم برتر هر گروه در مرحله Main Event به رقابت باهم پرداختند ، نخستین بازی تیم قهرمان یعنی Wings Gaming مقابل Digital Chaos بود که با نتیجه ۲-۱ به سود Wings به پایان رسید . و در مرحله ی بعد این تیم با نتیجه ۲-۰ از سد MVP Phoenix گذشت و خودرا به نیمه نهایی رساند تا در مقابل قهرمان دور قبل یعنی Evil Geniuses قرار بگیرد . بعد از ۲بازی نزدیک و حساس ، Wings Gaming اولین فینالیست Ti6 شد .

در قسمت Lower Bracket ، تیم DC با رقابت هایی بسیار سخت ، از پس مدعیان بزرگی گذشته بود و خودرا به نیمه نهایی رسانده بود تا در مقابل EG قرار بگیرد . بازیه انجام شد و نهایتا Digital Chaos با نتیجه ۲-۱ EG را شکست داد تا دیگر فینالیست تورنومنت شود . برای دومین بار Wings Gaming و Digital Chaos مقابل هم قرار میگرفتند . رقابت برای قهرمانی دور ششم از مسابقات جهانی دوتا ۲ آغاز شد و بعد از انجان ۴ بازی ، Wings Gaming با نتیجه ۳-۱ قهرمان این تورنومنت شد .

وینگز گیمینگ به سرعت تبدیل به یکی از مشهورترین و محبوب ترین تیم های دوتا ۲ شده بود ، اما این محبوبیت آنها زیاد دوام نیاورد و بعد از مدت کمی از گذشت Ti6 ، آنها از حضور در مسابقات محروم شدند .

اتفاقات و جنجال های زیادی در مورد این تیم به وجود آمده بود و دلیل اصلی محرومیت آنها ، مشکلاتی بود که با تیم اسپانسری خود به وجود آورده بودند .

بنا به قراردادی که این بازیکنان با اسپانسر بسته بودند ، ۸۰% از تمام جوایز باید به اسپانسر میرسید و در عوض برای آنها شرایط و سیستم مناسب تمرین فراهم میشد .

بعد از اینکه Wings Gaming قهرمان Ti6 شد ، دعوایی بر سر مقدار سود بازیکنان شکل گرفت که نهایتا بعداز شکایت اسپانسر از آنها ، فدراسیون مسابقات ، اعضای تیم Wings Gaming را از حضور در تورنومنت های رسمی محروم کرد .

بازیکنان تیم قهرمان – Wings Gaming « ملیت : چین »

shadow
bLink
Faith_Bian
y` « کاپیتان »
iceice « این بازیکن با Offlancer تیم مینسکی و Fnatic فرق میکند و صرفا نام آنها به هم شباهت دارد »
اعضای تیم Digital Chaos « ملیت : آمریکا »

Resolut1on
w33
Moo
MiSery « کاپیتان »
Saksa

مقدار جوایز دور ششم از مسابقات جهانی دوتا ۲ ، سالیانه رو به افزایش است و این امر در مورد سال ۲۰۱۶ نیز صدق میکند . مقدار جوایز به ۲۰ میلیون و ۷۷۰ هزار دلار رسیده بود ، چیزی حدود ۲٫۵ میلیون دلار بیشتر از دوره ی قبل ، در جدول زیر مبلغی که به ۴ تیم برتر مسابقات تعلق گرفت را مشاهده میکنید .

تیم مقام جایزه
Wings Gaming اول ۹,۱۳۹,۰۰۲ دلار
Digital Chaos دوم ۳,۴۲۷,۱۲۶ دلار
Evil Geniuses سوم ۲,۱۸۰,۸۹۸ دلار
Fnatic چهارم ۱,۴۵۳,۹۳۲ دلار

مسابقات جهانی دوتا ۲ در سال ۲۰۱۷

با گذشت زمان ، گرافیک بازی به بالاترین حد خود رسید و تیم ها و بازیکنان ، ترکیب های جدیدی را پیدا کردند که رقابت را نزدیک تر و نزدیکتر میکند ، میتوان گفت سال ۲۰۱۷ سر آغاز این تغییرات بود ، جایی که ترکیب تیم ها به نحوی عوض شده بود و بازیکنان به رفلکس فوق العاده ای رسیده بودند .

هفتمین دوره از مسابقات جهانی دوتا ۲ ، در سال ۲۰۱۷ انجام شد و محل برگزاری مسابقات ، همانند تورنومنت های قبلی در سالن « KeyArena » واشنگتن بود که با قهرمانی تیم لیکویید به پایان رسید . لازم به ذکر است بگوییم که در این دوره از مسابقات ، به علت تحریم هایی که از سوی رئیس جمهور آمریکا « دونالد ترامپ » اعمال شده بود .
تعدادی از بازیکنان نتوانستند ویزای مسابقات را دریافت کنند و از همراهی تیم خود در این تورنومنت باز ماندند .

برای نخستین بار تعداد تیم ها در مرحله گروهی به ۱۸ تغییر پیدا کرده بود و تیم ها در قالب دو گروه ۹ تایی به رقابت پرداختند . بعد از انجام شدن ۱۶ بازی در هر گروه « بازیهای رفت و برگشت » ۱۶ تیم به دور بعد راه پیدا کردند و تیم آخر هر گروه از مسابقات حذف شدند که « Fnatic و Hellraisers » حذف شدگان مرحله ی گروهی بودند .

۴ تیم برتر هر گروه در مرحله ی Main Event به رقابت پرداختند که در نخستین بازی ، قهرمان تورنومنت یعنی Team Liquid ، با نتیجه ۲-۱ به قهرمان Ti2 یعنی Invictus Gaming باخت و راهی مرحله Lower Bracket شد .

تیم لیکویید کار سختی را برای رسیدن به فینال در پیش داشت و در این مسیر با تیم هایی همچون « Team Secret » و « Virtus.Pro » و « LGD Gaming » و « LGD.Forever.young » رو به رو شد که هر کدام جزء مدعیان قهرمانی بودند . نهایتا تیم لیکویید بعد از شکست رقبای سرسخت خود به فینال رسید تا در مقابل قهرمان Ti4 یعنی « Newbee » قرار بگیرد . بازیها آغاز شد و نتیجه ای رغم خورد که تاکنون هیچ تیمی موفق به ثبت آن نشده ، لیکویید با نتیجه ۳-۰ از سد Newbee گذشت و تبدیل به یکی از اساطیر تاریخ دوتا ۲ شد .

درخشش بازیکنان تیم لیکویید در هفتمین دوره مسابقات جهانی دوتا ۲ مثال زدنی بود و در رأس آنها ، Miracle- قرار داشت که با درخشش استثنایی خود با هیروی « invoker » تا حدود زیادی راه را برای قهرمانی تیم هموار کرد .

بازیکنان تیم قهرمان Team Liquid « ملیت : اروپا »

Kuroky « کاپیتان »
GH
MinD_ContRoL
Miracle-
MATUMBAMAN
اعضای تیم Newbee « ملیت : چین »

Moogy
Sccc
kpii
Kaka
Faith « کاپیتان »

مقدار جوایز این تورنومنت ۲۴ میلیون و ۷۹۰ هزار دلار بود که در ادامه مبلغی که به ۴ تیم برتر تعلق گرفت را مشاهده میکنید .

تیم مقام جایزه
Team Liquid اول ۱۰,۸۶۲,۶۸۳ دلار
Newbee دوم ۳,۹۵۰,۰۶۷ دلار
LGD.Forever Young سوم ۲,۵۹۲,۲۳۱ دلار
LGD Gaming چهارم ۱,۷۲۸,۱۵۴ دلار

یکی از اتفاقات جالبی که نخستین بار در تورنومنت Ti7 اتفاق افتاد ، مسابقه « All-Star Match » بود که به عنوان یکی از مراسم های ویژه تورنومنت محسوب میشد .

منتخبی از بهترین بازیکنانی که بالاترین لول Battle Pass 2017 را داشتند ، و به تیم برنده جایزه ۱۰۰ هزار دلاری میرسید .

تیم برنده

RAMZES666 « بازیکن تیم Vp »
Sumail « بازیکن تیم EG »
s4 « بازیکن تیم OG »
BoBoKa « بازیکن تیم IG »
Kuroky « بازیکن تیم لیکویید »
تیم بازنده

N0Tail « بازیکن تیم OG »
Miracle- « بازیکن تیم لیکویید »
UniVerSe « بازیکن تیم EG »
kaka « بازیکن تیم Newbee »
solo « بازیکن تیم Vp »

مسابقات جهانی دوتا ۲ در سال ۲۰۱۸

هشتمین دوره از مسابقات جهانی دوتا ۲ و آخرین تورنومنتی که تاکنون برگزار شده ، این مسابقات در شهر « ونکوور کانادا » برگزار شد و برای نخستین بار سیستم جدید برای دعوت تیم ها به مسابقات اجرا شد . بدین صورت که در رویداد های ۲۰۱۷/۱۸ ، تیم هایی که بیشترین امتیازات را کسب کرده باشند ، به صورت مستقیم به دور گروهی مسابقات راه پیدا میکنند . ۱۸ تیم به طور کلی در دور گروهی حضور یافتند که ۸ تای آنها بر اساس DPC « امتیازات محاسبه شده در رویداد های Major و Minor » دعوت شدند و ۱۰ تیم دیگر پس از رقابت های مقدماتی به این مرحله رسیدند . در پایان رقابت ها ، تیم « OG » به مقام قهرمانی این مسابقات دست پیدا کرد که در ادامه بیشتر راجب این موضوع توضیح خواهیم داد .

بازیها در دو گروه ۹ تایی در مرحله ی گروهی شروع شد و همانند فصل گذشته تورنومنت ، ۴ تیم برتر هر گروه به Main Event رسیدند ، ۴ تیم دوم گروه ها به Lower Bracket رفتند و آخرین تیم از هر گروه ، از مسابقات حذف شدند که در Ti8 بازندگان دور گروهی تیم های « Pain Gaming و Invictus Gaming » بودند .

رقابت های بسیار نزدیکی در Main Event شکل گرفت که میتوان از حساس ترین آنها « Team Liquid Vs PSG.LGD » و « PSG.LGD Vs Virtus.Pro » نام برد . در گروه دوم نیز رقابت ها به همین نحو بود و OG در ابتدا VGJ.Storm را شکست داد و EG با شکست ۲-۰ Team secret را به Lower Bracket فرستاد .

دو تیم OG و EG مقابل هم قرار گرفتند و طی رقابتی بسیار نزدیک ، OG موفق شد با نتیجه ۲-۱ به نیمه نهایی برسد . اتفاق جالبی که در پایان این مسابقه افتاد ، رویارویی دو برادر یعنی « N0Tail و Fly » بود . این دو زمانی در تیم OG باهم بازی میکردند ، اما Fly تصمیم گرفت که به EG بپیوندد و در آنجا شانس خودرا برای قهرمانی مسابقات جهانی دوتا ۲ امتحان کند . نگاهی که N0Tail پس از حذف EG به برادرش Fly انداخت یکی از سوژه های این تورنومنت بود و شوخی های زیادی با آن شد .

در نیمه نهایی مسابقات Ti8 ، دو تیم PSG.LGD و OG مقابل هم قرار گرفتند که نتیجه ۲-۱ به نفع OG به اتمام رسید و Lgd باید در قسمت Lower Bracket مقابل EG قرار میگرفت و شانس خود را برای رسیدن به فینال مجدد امتحان میکرد . بازی انجام شد و LGD توانست ۲-۰ حریف خودرا شکست دهد و به فینال برسد تا باری دیگر در مقابل OG بجنگد .

فینال آغاز شد و پس از انجام ۵ بازی نفس گیر و نزدیک ، OG توانست قهرمان Ti8 شود و افتخار زیادی را برای خود کسب کند .

بازیکنان تیم قهرمان OG

Ana
Topson
7ckngmad
N0Tail « کاپیتان »
Jerax

بازیکنان تیم PSG.LGD

Ame
Somnus`M
Chalice
Fy « کاپیتان »
xNova

نکته ی جالب توجه ، اولین حضور Topson در مسابقات رسمی بود که توانست قهرمان Ti شود .

مقدار جوایز هشتمین دوره از مسابقات جهانی دوتا ۲ ، ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بود که در ادامه مقدار جایزه ۴ تیم برتر را مشاهده میکنید .

تیم مقام جایزه
OG اول ۱۱,۲۳۴,۱۵۸ دلار
PSG.LGD دوم ۴,۰۸۵,۱۴۸ دلار
Evil Geniuses سوم ۲,۶۸۰,۸۷۹ دلار
Team Liquid چهارم ۱,۷۸۷,۲۵۲ دل

 

درباره ی Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *