خانه / آموزش بازی آنلاین دوتا2 / حرفه ای شدن در بازی دوتا 2

حرفه ای شدن در بازی دوتا 2

دوتا 2 : حرفه ای شدن در بازی دوتا 2 : حرفه ای بازی کردن دوتا 2 : مسابقات دوتا 2 : یک قهرمان (هیرو)انتخاب کن و واقعا یادش بگیر!

در اینجا به صورت کوتاه و مفید توضیح دادیم که در بازی دوتا 2 هر چه سریع تر حرفه ای بازی کنید و از بازی دوتا 2 بیشتر لذت ببرید . و بزودی پکیج های آموزشی دوتا 2 هم تکمیل شده و در سایت بارگذاری میشود .

یک قهرمان (هیرو)انتخاب کن و واقعا یادش بگیر!

احتمالا شما هم پس از دیدن ویدیو های مسابقات با خودتون گفتین که کاشکی منم بتونم مثل اونا به یک بازیکن شگفت انگیز در بازی دوتا 2 تبدیل شوم .
اولین قدم در تبدیل شدن به بازیکن خوب انتخاب مناسب هیرو هست .در “2 DOTA” هیرو های زیادی وجود دارد و شما میتوانید آنها را انتخاب کنید و باهاشون بازی کنید ویک هیرو رو به عنوان هیرو اصلی خودتون قرار بدید.
بعد از انتخاب هیرو اصلی، می توانید با جستجو در اینترنت یا بخش بازی با” bot” تجربه بدست بیاورید و با قابلییت های هیرو آشنا شویید و در هنگام بازی حرفی برای گفتن داشته باشید.

ریپلی بازیکنان حرفه ای را نگاه کنید.

در سایت استیم(steam) و سایت های مختلف ویدیو های خیلی زیادی از بازی تیم های مشهور در برابر یک دیگر وجود دارد.
شما می توانید با نگاه کردن این ویدیو ها هم انگیزه خود را بالا ببرید و هم آموخته های خودتون رو در زمینه بازی “DOTA” گسترش دهید.همچنین نگاه کردن مسابقات “international” که همه تیم ها در آن حضور دارند برای کسانی که میخواهند حرفه ای شوند بسیار مفید است.

آیتم ها را بشناسید

همونطور که میدونید در”2 DOTA “آیتم های وجود داره که برای تقویت هیرو استفاده میشوند و تقریبا هیرویی که آیتم براش نخرید قدرت بسیار کمتری دارد. اگر شما میخواهید هیروی قدرتمند داشته باشید باید تمامی آیتم ها را شناخته باشید و از کارایی آن ها مطلع بشاید.برای مثال آیتم معجون سبز رنگ در دوتا باعث افزایش جون می شود.بعد از یاد گرفتن آیتم ها شروع به یاد گرفتن آیتم های ترکیبی کنید. برای مثال یک آیتم اصلی از ترکیب چند آیتم فرعی درست میشود.تا وقتی آیتم ها را خوب یاد نگرفیتد وارد بازی های  مسابقه ای  نشوید .ما بزودی پستی برای آشنایی بیشتر با آیتم های ترکیبی خواهیم گزاشت که از اون می توانید استفاده کنید.

بازی گروهی

2 DOTA” یک بازی گروهی است که در آن باید همیشه سعی کنید خودتون رو با جمع هماهنگ کنید. همیشه پیام هایی که از طرف هم تیمیتان برایتان ارسال میشود را جدی بگیرید. به کمک دوستانتان باشید و در هنگام مبارزات همراه تیمتان باشید . یکی از فواید دوتا این است که باعث می شود افراد تجربه واقعی همکاری گروهی را در بازی تجربه کنند و یاد بگیرند که چگونه باید تیم را اداره کرد.

با حریف های قوی تر از خودتون بازی کنید!

حالا وقت آن رسیده که به سراغ آنلاین بازی کردن بروید.در قسمت سرور ها یک “LOBBY” را انتخاب کرده و منتظر شروع بازی شوید ، به یاد داشته باشید که همیشه در مقابل حریف های قوی تر از خودتون قرار بگیرید زیرا آن ها باعث می شوند شما تلاش خود را برای بردن بیشتر کنید و خودتون رو در بازی قوی تر کنید اما اگر با یک بازیکن ضعیف بازی کنید چیزی یاد نمیگیرید و وضعیتتان تغییر نمیکند.

دکمه قطع صدا رو فشار دهید!

در بازی دکمه ای وجود دارد به نام دکمه قطع صدا .اگر کسی در تیم خود حرف توهین آمیزی نسبت  به شما یا هم تیمیتان زد و سریعا این دکمه را بزنید در این موقع اعصاب طرف(کسی که داره حرف میزنه) خورده و فقط می خواهد به شما توهین کند و اعتماد به نفس شما برای ادامه بازی را ازتان بگیرد، پس نگران نشوید وادامه دهید و فراموش نکنید که متاسفانه نظیر این افراد در جامعه “دوتا” زیاد است و شما می توانید با زدن این دکمه با خیال راحت بازی را به سود خود تمام کنید.

ساختمان‌ها

ساختمان‌های دوتا 2 انواع مختلفی دارند که هرکدام نقش خاصی در بازی دارند و برای خراب کردن آن‌ها هم باید مراحل مختلفی طی شود و گاهی اوقات برای حمله کردن به یک ساختمان حتما باید ساختمان خاص دیگری تخریب شده باشد انواع ساختمان‌ها به ترتیب زیر هستند.

تاوِر – Tower

تاورها تنها ساختمان‌هایی هستند که از خودشان در مقابل دشمن دفاع می‌کنند و می‌توانند به شما آسیب برسانند و همچنین تاورهای خودی از شما در مقابل دشمن دفاع می‌کنند.
هر یک از لِین‌هایی که در بالا اشاره شد ۳ تاور دارد که باید به ترتیب خراب شوند و هرچه جلوتر می‌روید خراب کردن آن‌ها سخت تر می‌شود که دلایل مختلفی مثل: بهتر بودن موقعیت مکانی حریف دارد ولی بهتر است از این دلایل بگذریم.

برای حمله به تاورها نیاز است که کریپ‌های تیم شما به یکی از تاورهای هرکدام از سه لِین نزدیک شده باشند وگرنه همه‌ی حملاتی که به تاور می‌کنید به سرعت تعمیر می‌شود پس برای حمله به تاور ابتدا باید راهِ کریپ‌های خود را باز کنید تا به تاوِر حریف برسند و سپس وقتی به اندازه کافی نزدیک شدند شما به تاور حمله کنید و آن را خراب کنید، خراب شدن هر تاور مقداری Gold به شما و هم تیمی‌هایتان می‌دهد.

باراک‌ها – Baracks

در واقع باراک‌ها خودشان به دو دسته تقسیم می‌شوند _یه مقداری سخت شد :)_ ولی موضوع مهمی نیست هر لِین بعد از ۳ تاوِر یک جفت باراک دارد که اگر این باراک‌ها تخریب شوند کریپ‌های شما قوی‌تر می‌شوند و اگر باراک‌های هر سه لِین خراب شوند کریپ‌ها به قدری قدرتمند می‌شوند که حتی با هیروها هم به سختی می‌توان جلوی آن‌ها را گرفت.

توجه داشته باشید که پیش نیاز خراب کردن باراک‌های هر لین خراب کردن همه‌ی تاورهای همان لین است، حالا تفاوت دو نوع باراک در این است که یکی از آن‌ها کریپ‌های دورزن (نوعی کریپ که از دور ضربه می‌زنند) و یکی کریپ‌های نزدیک‌زن (از نزدیک ضربه می‌زنند) را قوی تر می‌کند.

شِراین – Shrine

این ساختمان هر ۵ دقیقه شارژ می‌شود و با کلیک کردن روی آن می‌توانید خون (هِلث: Health) و جادو (مانا: Mana) خود و هم تیمی‌هایتان را پر کنید پس بهتر است در استفاده از آن دقت کنید و اگر نیاز ضروری به هلث و مانا ندارید بهتر است آن را تنهایی استفاده نکنید تا هم تیمی‌های شما هم از آن بهره ببرند.
برای خراب کردن شِراین‌ها نیاز است که حداقل یکی از لِین‌های حریف همه‌ی تاوِرهایش خراب شود.

 

اَنشنت – Ancient

و اما مهمترین ساختمان‌های بازی Ancient ها که بهتر است بدانید نام دوتا هم از آن‌ها برداشته شده Dota یعنی Defense of the ancients یا دفاع از اَنشتنت‌ها، برای خراب کردن اَنشتنت دو پیش نیاز وجود دارد اول اینکه حداقل یکی از سه لِین باید همه‌ی تاورهایش را از دست داده باشد و دوم اینکه دو تاوِر دیگر که مخصوص انشنت هستند و جلوی آن قرار دارند باید خراب شوند.

انشنت بر خلاف همه‌ی ساختمان‌های دیگر اگر خراب نشود با سرعت بسیار کمی شروع به ترمیم می‌کند و اگر خراب شود بازی تمام است.

البته ساختمان دیگری هم به نام چشمه (Fountain) در بازی وجود دارد که غیرقابل تخریب است و بسیار امنی برای هر تیم به حساب می‌آید که در آن‌جا مانا و هِلث شما به سرعت پر می‌شود و اگر دشمن به چشمه نزدیک شود چشمه با قدرت زیادی به آن حمله می‌کند.

مسیرها

بازی دوتا 2 در سه مسیر کلی که به آن‌ها «لِین» (Lane) گفته می‌شود اتفاق می‌افتد کریپ‌ها حرکت خود را در این مسیرها ادامه می‌دهند تا زمانی که کشته شوند شما هم بهتر است که یکی از این سه لِین را انتخاب کنید و در کنار دیگران مشغول کشتن کریپ‌ها و در صورت امکان هیروهای حریف شوید.

برای حضور در لِین‌ها استراتژی‌های مختلفی وجود دارد اما یکی از ساده‌ترین استراتژی‌ها که اوایل بهتر است از آن استفاده کنید بازی به صورت ۲-۱-۲ است یعنی در تیم ۵ نفره‌ی شما ۲ نفر لِین پایین، ۲ نفر لِین وسط و دو نفر هم لِین بالا می‌روند تا Gold و Xp به صورت معقولی در تیم پخش شود.

با وجود اینکه برد و باخت را خراب کردن ساختمان‌ها تعیین می‌کنند اما شما باید هدفتان در ابتدای بازی هیروهای حریف و همچنین کریپ‌ها (موجوداتی که توسط پلیرها کنترل نمی‌شوند) باشند چراکه با کشتن هیروهای حریف و کریپ‌ها شما طلا (Gold) و تجربه (Xp) به دست می‌آورید که باعث برتری شما می‌شود و دشمن نمی‌تواند جلوی شما را برای خراب کردن ساختمان‌ها بگیرد.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

اصطلاحات دوتا 2

اصطلاحات بازی آنلاین دوتا 2 را میشناسی ؟

توی بازی دوتا 2 قطعا به یکسری کلمات انگلیسی که مخفف هستند که اگر تو …

یک دیدگاه

  1. عالی بود پسر واقعا حال کردم

    ایولا دارید

    من برم پا بازی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *